Новинарот на „СкајСпортс“ во Германија, Флоријан Плетенберг, на твитер изјави дека Баерн Минхен работи на случајот со англискиот напаѓач, Хари Кејн, а цената на неговиот трансфер се движи меѓу 80 и 100 милиони евра.

Advertisements

Сепак, на крајот се потенцира дека нема никаков развој на настаните со тоа што Кејн одлучува за својата иднина по завршувањето на Светското првенство во Катар. Вреди да се напомене дека спортскиот директор на Баерн Минхен, Оливер Кан, ја отфрли можноста да го купи Кристијано Роналдо, а во исто време го пофали Хари Кејн.

Прикажи повеќе