Популарната хрватска пејачката Северина на својот Инстаграм профил сподели фотографија од моментот кога се вакцинира против коронавирусот со вакцината на „Фајзер“.

-Вечерва, добри луѓе, немојте да прашувате ништо. Ниту да коментирате, порача Северина во описот на фотографијата.