Репрезентацијата на Македонија во ракомет во машка конкуренција, ќе биде дел од пријателскиот турнир во јануари во Хрватска.

Advertisements

Освен Македонија, ќе настапат уште Израел и Хрватска, како дел од подготовките за Светското првенство догодина.

Потсетуваме, Македонија е во тешката група заедно со Норвешка, Холандија и Аргентина, а натпреварите ќе се играат во Краков, Полска.

Прикажи повеќе