Два проектила беа испукани врз американска патролна база во североисточна Сирија, но нема повредени или оштетувања на базата, соопшти американската војска.

Advertisements

Американската војска додаде дека Сириските демократски сили поддржани од Вашингтон го посетиле местото од кое биле истрелани проектилите и пронашле трета, неиспукана ракета.

Базата се наоѓа во Аш Шадади.

Прикажи повеќе