Бостон Селтикс продолжува доминацијата во Источната Конференција, победувајќи денеска против Атланта на гостински терен со 126-101, додека 7 играчи на Бостон постигнаа преку 10 поени. Победи и Милвоки, кој го совлада Кливленд со 113-98, во натпревар на кој Лопез постигна 29 поени.

Advertisements

Тимот на Торонто, благодарение на 32 поени и 10 скока на Ануноби, го победи Мајами со 112-104, додека Денвер беше поразен на негов терен со 106-103 од Њујорк. Слаб отпор од Денвер каде се почувствува отсуството на Дончиќ, додека кај њујорчани се истакна Рендл со 34 поени и 11 скока

На Запад, тимот на Феникс го победи Голден Стејт со 130-119, во возбудлив натпревар. Кари постигна 50 поени за шампионите, но тоа не беше доволно за победа. Сите стартери на Феникс постигнаа над 14 поени, додека Пејн ги предводеше Санс со 29 поени.

Прикажи повеќе