Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло вели дека биле подобар противник од Наполи, кој според негол немал никакви шанси на овој меч и дека победил од сомнителен пенал.

-Наполи немаше шанси, а загубивме од сомнителен пенал. Ако за тоа се суди казнен удар, тогаш секој контакт треба да води кон таква санкција. Доколку нам ни беше досуден таков пенал, веднаш ќе имаше реакции во јавноста, вели Пирло.

Инаку, Инсиње со гол од пенал му донесе победа на Наполи синоќа, откако Киелини беше невнимателен и со рака удри противнички фудбалер. Судијата покажа на белата точка откако беше прегледана ВАР снимката.

Голот и прекршокот на Киелини за пенал на следниот ЛИНК.

loading…