Новак Ѓоковиќ победи на завршниот турнир од Мастерс во Торино и скокна на петтата позиција на АТП листата, каде ќе ја заврши тековната година.

Advertisements

Карлос Алкараз остана на врвот, пред Рафаел Надал и Каспер Руд, финалистот во Торино. Следуваат Стефанос Циципас, Новак Ѓоковиќ и Феликс Оже-Алијасим.

Кај девојките исто така немаше промени на врвот. Ига Швојнтек остана прва пред Онс Жабер и Џесика Пегула. Нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа не мрдна од 295. позиција./Gol.mk/

Прикажи повеќе