Германскиот пилот, Мик Шумахер се раздели со тимот на Ферари, за да премине во редовите на  Мерцедес.

Advertisements

Тимот на Мерцедес го потврди договорот со Мик Шумахер, неколку минути откако Ферари го поздрави германскиот возач.

„Среќни сме да потврдиме дека Мик Шумахер ќе се приклучи на тимот во улога на резервен возач за 2023 година“, се вели во соопштението.

Мик Шумахер, минатата сезона беше дел од екипата на Хаас.

Прикажи повеќе