Фудбалерот на Милан, Ребиќ доби два меча суспензија поради непочитување на одлуката на судијата на мечот со Наполи, на кој тој доби црвен картон. Ова секако е дополнителен проблем за Милан кој засотанува 9 бодоиви зад лидерот Интер. Ако се знае дека и Ибра е повреден, како и Манџукиќ, Бенасер, Ромањоли и Калабрија, кои не играа на дуелот со Наполи, секако дека суспензијата на Ребиќ е голем проблем за тренерот Пиоли.