Натпреварот меѓу Шкупи и Шкендија Тетово е во прекин. По постигнатиот гол на Шкендија, дел од скопските навивачи влегоа на теренот и почнаа да ги напаѓаат фудбалерите на Шкендија… За смирување на ситуацијата интервенираа и специјалците…

Прикажи повеќе