Бизарна ситуација на кошаркарски терен во Франција.

За време на натпреварот од францускат втора лига, Про Б, на натпреварот помеѓу Антиб и Евре се случи бизарна и несекојдневна ситуација.
Главен „актер“ е поранешниот кошаркар на Њујорк никс, Клиентони Ерли кој е најдобар стрелец на Антиб.

Одлуката на тренерот на домашниот тим беше да го одмори Ерли, односно да му даде мала минутажа, а на кошаркарот очигледно е дека му беше досадно по што го извади мобилниот телефон. Тоа не им се допадна на неговите соиграчи и кога тренерот го повика Ерли да влезе во игра, Али Траоре рече:
Тренеру, зашто овој е**н кловн игра?