Еден од најконтроверзните тенисери на денешницата, Италијанецот Фабио Фоњини, повторно се најде во центарот на вниманието.

Денеска во натпреварот од осминафиналето на олимпискиот турнир беше поразен од Русинот Даниел Медведев со 2: 1 (2: 6, 6: 3, 2: 6).

Натпреварот се играше во екстремно топло време, а фактот дека натпреварот беше накратко прекинат поради рускиот тенисер кој колабираше во еден момент доволно зборува за жештината.

За да не ја доживее истата судбина, италијанскиот тенисер користеше цевка за кислород за време на натпреварот, што му даде свежина, но отиде чекор подалеку и со овој уред го излади и меѓуножјето.

Камерите го снимија сето тоа, видете: