Англиските премиерлигаши Ливерпул и Манчестер Сити се заинтересирани за напаѓачот на француски Монпелје, Ели Вахи.

Вахи има договор со Монпелје до 2025 година и најверојатно нема да го напушти клубот до крајот на зимскиот преоден рок. Францускиот клуб ја проценува својата ѕвезда на 26 милиони фунти.

Вахи минатата сезона имаше десет гола на 33 настапи за Монпелје, а англиските гиганти почнаа преговори за да го привлечат по завршувањето на сезоната.

Прикажи повеќе