Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо сака во својот нов клуб Ал-Наср да го доведе својот поранешен соиграч од репрезентацијата и Реал Мадрид, Пепе, пренесува „Марка“.

Advertisements

Поранешниот играч на Реал Мадрид би сакал да се опкружи со некои свои пријатели, а еден од нив е Пепе. Шпанските медиуми пренесуваат дека Роналдо веќе разговарал за овој трансфер со раководството на новиот клуб.

Португалскиот дефанзивец во февруари ќе наполни 40 години, но на минатиот Мундијал покажа дека се уште е способен да игра врвен фудбал.

Пепе во досегашната кариера настапуваше за Маритимо, Порто, Реал Мадрид и Бешикташ. Во националниот дрес има одиграно 133 натпревари, на кои постигнал осум гола.

Во 2016 година со Португалија стана европски првак. /Makfax/

Прикажи повеќе