реклама

Хумористичната серија „Сите го сакаат Рејмонд“ беше една од најпопуларните на почетокот на 2000-тите. Се снимаше од 1996 до 2005 година, а ликовите од серијата ја воодушевуваа публиката со години по завршувањето на последната, деветта сезона.

Освен Реј Роман, кого можевме да го видиме овде и таму во некои попопуларни серии и филмови, преостанатите две големи актерски ѕвезди од Рејмонд, Патриша Хитон и Бред Гарет, навистина не можевме често да ги гледаме на екраните или екраните.

реклама

Реј Романо, кој ја играше главната улога на Рејмонд, продолжи да работи како актер и комичар и почна да работи како продуцент на неколку телевизиски проекти. Во 2007 година, тој се појави во комичниот филм Knocked Up и телевизиската серија Витези на просперитетот, а во 2009 година глумеше во мрачната комедија „Смешни луѓе“. Романо глумеше и во неколку други телевизиски серии, вклучувајќи ги Родителството, Винил и Get Shorty, а од 2017 година, тој глуми во серијата на HBO The Big Sick. Покрај актерството, Романо сè уште повремено изведува и стенд ап комедија.

Хитон и Гарет освоија Еми

реклама

Патриша Хитон, која ја играше сопругата на Рејмонд, Дебра, исто така продолжи да работи во актерската индустрија откако заврши „Сите го сакаат Рејмонд“. Хитон глумеше во неколку телевизиски серии, вклучително и Back to You и The Middle, кои се емитуваа девет сезони од 2009 до 2018 година. Покрај актерството, Хитон се занимаваше и со хуманитарна работа и активизам, особено во промовирањето на посвојувањето и грижата за сиромашните деца. Таа, исто така, ја објави книгата за готвење на Патриша Хитон „Храна за семејството и пријателите“ во 2018 година.

Бред Гарет, кој го играше Роберт, братот на Рејмонд, исто така продолжи да работи во актерската индустрија по завршувањето на серијата. Гарет глумеше во неколку други телевизиски серии, вклучувајќи ги до смрт, Фарго и Самохрани родители. Покрај актерството, Гарет е активен и во стенд-ап комедија, настапувајќи во клубови низ САД. Тој исто така го обезбеди гласот за неколку анимирани филмови и ТВ емисии, вклучувајќи ги Рататуј и Кунг Фу Панда.

реклама

Сите го сакаат Рејмонд освоија неколку награди за време на неговото прикажување, вклучително и Еми за извонредна главна женска улога во хумористична серија за Патриша Хитон во 2000 и 2001 година, и Бред Гарет добитник на извонредна споредна машка улога во хумористична серија во 2002 година. Покрај тоа, серијата беше номинирана за многу други награди, меѓу кои и награди за најдобра хумористична серија.

реклама