Секси водителката Дилета Леота зборуваше за британскиот „Сан“ за претстојното финале на култниот Вембли.

Големото финале на Европското првенство помеѓу старите ривали, Англичаните и Италијанците, ќе започне во недела со почеток во 21 часот. Двете екипи покажаа многу на турнирот, но на крајот само еден може да го подигне пехарот.

Дилета Леота го објави финалето за „Сан“ и секако им посака многу среќа на своите Италијанци, иако е свесна дека Англичаните имаат „застрашувачки напад“.

“Италија нема да има лесно време со Англија на Вембли, дома и меѓу своите навивачи. Англија има гранитна одбрана и во нападот Герет Саутгејт може да се потпре на силата и брзината на Хари Кејн и Рахим Стерлинг, двајца шампиони што би сакала да ги видам еден ден во Италија, па дури и да ги интервјуирам“, напиша Дилета за „Сан“.

“Зачудена сум што таленти како Маркус Рашфорд. Мислам дека тој е еден од најдобрите напаѓачи во Европа, заедно со Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд. Тој има техника, брзина, сила и креативност. Значи, се надевам дека Саутгејт ќе го остави на клупата и во недела навечер “, напиша Дилета.

Не е тајна на кого Дилета посакува повеќе среќа во неделното финале.

„Како што велат, нека победи подобриот, но јас од се срце верувам дека тоа ќе биде моја Италија.

Најпопуларната водителка во Италија моментално ужива во љубовта со турскиот актер Кан Јаман, со кого се забавува со месеци. Таа претходно беше во врска со италијанскиот боксер Даниел Скардин.