Манчестер Сити утре игра против Барнли, но прашање е дали Серхио Агуеро ќе може да игра на овој меч.

Агуеро жали за смртта на Марадона и не може да се сконцентрира на фудбал. Тој беше оженет со најмладата ќерка на Марадона, Џанина во 2008 година, со која го има 11-годишниот син Бен.

Гвардиола вели дека очекува Агуеро да игра против Барнли, но признава дека не е во најдобра психичка состојба.

„Тешко ми е да зборувам за неговите чувства, но знам дека во средата против Олимпијакос му беше тешко. Посебно за неговиот син, бидејќи тој го познаваше Марадона многу добро како дедо. Тешка ситуација за семејството“, вели Гвардиола.