Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Мејсон Гринвуд, одново се најде зад решетки. Англиските медиуми пишуваат дека тој ги прекршил протоколите за кауцијата, па бил уапсен од неговата вила.

21-годишникот беше уапсен, па пуштен на слобода, по обвинувањата за силување и закана за убиство. Клубот го суспендира додека случајот не се расчисти, но не му ја скрати неделната плата од 75.000 фунти.

Последен настап за Јунајтед му беше дуелот со Вест Хем на 22 јануари. Од денот на неговото апсење, премиерлигашот престана да продава опрема со негово име.

Извор: gol

Прикажи повеќе