Три победи и две нерешени средби е епилогот по денешните пет натпревари од 19. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Резултати:
Борец – Шкупи 0:1
Ренова – Беласица 2:4
Силекс – Шкендија 1:2
Струга Трим и Лум – Македонија ЃП 1:1
Вардар – Пелистер 2:2.

Играно порано: Академија Пандев – Работнички 0:1.

Табела: Шкендија 42 бода, Шкупи 36, Македонија ЃП 34, Струга Трим и Лум 29, Работнички 27, Вардар 26, Борец 25, Пелистер 19, Ренова 19, Академија Пандев 17 и Беласица 12.