Познатата актерка Весна Петрушевска – Бејби преку социјалните мрежи го честиташе роденденот на нејзиниот татко Кире. Петрушевска објави нивна заедничка фотографија, а во описот напиша и многу емотивна порака, која гласи вака: „Секој човек може да биде татко, но само посебните можат да бидат тато!“.

На роденденската честитка се приклучи и познатата пејачка, инаку добра другарка на Весна, Тијана Дапчевиќ.