Уживаме во дружењето на Сузана Турунџиева и Атиџе Муратова и со задоволство ги следиме сите нивни заеднични моменти кои Сузе ги споделува на својот инстаграм – профил.

Хероината од документарниот филм „Медена земја“ скоро го прослави својот 57 -ми  роденден, а благодарение на Сузана прославата траеше цели 3 дена.

Деновиве на својот инстаграм – профил Сузана повторно сподели една интересна фотографија со Атиџе.

Instagram
Instagram

Веруваме дека двете дами ги искористиле овие сончеви зимски денови за прошетка на низ главниот град каде и е направена оваа фотографија.

Атиџе и Сузана се фотографираа со „џиновски пчели“, а под објавата стои:

„Кај скопските пчели. И во Скопје има пчели, ама не прават мед и не се како тие во Бекирлија … “

Пчелите на фотографјата се скулптури кои красат еден парк во центарот на градот.