Сузана Гавазова деновиве во друштво на своето семејство го прослави својот роденден. Во домот во Струмица пејачката ги собра најблиските и заедно со нив ги дуваше роденденски свеќички.

Сузана Гавазова/Instagram

Меѓу гостите беа и нејзината сестра и внука кои допатуваа од Италија специјално за овој посебен ден на Гавазова.

Facebook

За оваа прилика Сузана блесна во бел тесен фустан, а сопругот ја изненади со роденденска торта на три ката и шампањско.