Џенис Дикинсон, славниот супермодел и секс-симбол по кој воздивнуваа сите мажи во светот, а многу жени сакаа да изгледаат како неа, на 16 минатиот месец го прослави својот 66-ти роденден.

Во последните години таа ретко се појавува во јавноста, а последен пат е видена во мај 2020 година, кога многумина забележаа дека својата природна убавина ја уништила со бројните зафати.

Фото: Профимедиа

Тогаш беше сликана за време на прошетката со својот сопруг Роберт Гернер (71) и нивните две кучиња по паркот во Лос Анџелес. Џенис се обидела да го сокрие своето лице кое е упропастено од операциите под шеширот и очилата за сонце, но не биле толку успешна во тоа.

Фото: Профимедиа

Имено, нејзините фотографии сведочат дека често посетува естетска хирургија, а многумина сметаат дека претерала.

Фото: Профимедиа

Инаку Џенис беше најплатениот модел во 70-те години, но откако го уништи своето лице поради опседнатоста со пластичните операции повеќе не беше актуелна.

Фото: Профимедиа

Од 2016 година е во брак со психијатрот Роберт Гернер, а од претходните врски ја има ќерката Савана (26) и синот Нејтан (33).

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа