Според англиските медиуми, Жозе Мурињо сака да го донесе Маруан Фелаини (33) во Тотенхем.

Фелаини со Мурињо соработуваше во Манчестер Јунајтед, а потоа Фелаини замина во Кина каде игра за Шандонг Луненг.

Фелаини може наскоро да се врати во Европа, и ќе биде интересно ако тоа се случи во Тотенхем.

Кинезите, наводно, се подготвени да му дозволат на Фелани да замине крајот на оваа година.

Фелаини играше и за Евертон во Англија, додека претходно беше член на белгискиот Стандард Лиеж.

Тој забележа повеќе од 250 настапи во Премиер лигата.