Актерката и пејачка Џенифер Лопез и актерот Бен Афлек неодамна беа забележани како поминуваат време заедно во Лос Анџелес, пишува „Page Six“.

Познатиот оскаровец во текот на денот беше виден како неколку пати оди во куќата со автомобил кој и припаѓа на латино дивата, односно неговата поранешна свршеница Џеј Ло.

„Осигурувањето го зеде на локација во близина на куќата и го врати по неколкучасовно дружење“, изјави извор за „Page Six“.

Извори блиски до Лопез и Афлек велат дека парот е во само „пријателска врска“ и дека тие не ја обновиле својата љубов и дека негуваат ваква врска со години.

Афлек и Лопез се верија во 2002 година, но во 2003 година ја одложија венчавката, а во јануари 2004 година решија да се разделат.

„Кога сте толку славни, со кого ќе разговарате? Со луѓе кои ги познавате, други познати луѓе“, вели извор близок на Џенифер.