ЕМИЛИ Ратајковски сподели како изгледа нејзината фитнес рутина и тоа е изненадувачки поедноставно отколку што замислуваат нејзините обожаватели.

„Едноставно јадам добро! Не прескокнувајте оброци“, изјавила во видеото кое го објавила на Инстаграм по повод Ноќта на вештерките, а во кое пејачката Халси ја прашала која е тајната на нејзината фантастична фигура која ја покажала облечена во секси костим на каубојка.

И навистина, нејзината рутина е многу едноставна во однос на исхраната и вежбањето.

“Навистина сакам да јадам месо. Сакам месо и не сум тип на човек кој ќе јаде салата. На моето тело му треба енергија. Сакам да бидам здрав и да јадам урамнотежена исхрана. Готвам многу бидејќи така знам точно колку сол, шеќер и се друго внесувам во моето тело“, изјави таа за магазинот Elle во 2014 година.

Кога тренира, најмногу избира јога. Со сопствен прием во магазинот InStyle во 2020 година, таа навистина не сака да вежба и нема личен тренер како многу познати луѓе. Тој оди во теретана неколку пати неделно, но не редовно.