Лос Анџелес Клиперс го победи Далас Маверикс со 113:101 во еден од најинтересните натпревари од синоќешната програма во НБА. Ниту Лука Дончиќ не им беше доволен на Мавс, кој постигна 43 поени, а имаше и 11 скока и седум асистенции.

Филаделфија го совлада Детроит со 147:116, а во триумфот се истакна Џоел Ембиид со 36 поени, 11 скока и една асистенција.

Јута Џез славеше над Кливленд со 116:114, а прва фигура во победничкиот тим беше Донован Мичел со 46 поени, пет скока и шест асистенции.

Резултати:

Филаделфија – Детроит 147:116

Мајами – Оклахома 112:111

Торонто – Шарлот 132:120

Јута – Кливленд 116:114

Голден Стејт – Феникс 113:125

Портланд – Орландо 106:109

ЛА клиперс – Далас 113:101.

Прикажи повеќе