Овен

Лошите односи во вашата работна средина станаа неподносливи, па не ви преостанува ништо друго освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска ситуација.

Бик

Отвореното спротивставување на луѓето кои се над вас во хиерархијата може дополнително да ги искомплицира веќе затегнатите односи кои не можете сами да ги решите. Без разлика дали сте во право, задржете го своето мислење за себе, барем за денес.

Близнаци

Ви се отвораат нови можности. Разговарате со вашите пријатели за работа што има врска со странство. Ова подразбира потреба да се патува до далечна дестинација. Дејствувајте брзо, не дозволувајте двоумењето да ја уништи ваквата ретка можност.

Рак

Сите активности се спроведуваат во рамките на проект во кој сте вклучени подолго време. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Бидете внимателни, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да бидат доведени во прашање.

Лав

Неискреноста во вашата околина станува неподнослива. Не ги обвинувајте другите луѓе бидејќи тие ве лажат само онолку колку што сакате да ве лажат вие. Размислете, можеби сте принудиле некого на такви потези со вашите ставови.

Девица

Ви се враќаат самодовербата и оптимизмот. Имате можност да ги испеглате старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе кои сте ги елиминирале пред некое време. Вашата убедливост може да ги донесе првите резултати доколку сте искрени во сè.

Вага

Не сте сигурни каде ќе одите понатаму, се што знаете е дека ви треба промена. Немате услови за патување, а токму тоа би ви помогнало во моментов. Не паѓајте во темни расположенија, работите се случуваат како што треба, наскоро ќе знаете што да правите.

Шкорпија

Имате можност да ја интензивирате работата на проекти кои долго време се обидувате да ги завршите. Ова значи дека некое време ќе треба да извршувате две посебни, но подеднакво важни работи. Малку труд, на долг рок, носи успех.

Стрелец

Со помош на член од семејството ќе го задржите оптимизмот и покрај тоа што ситуацијата е сериозна. Доколку вашата работа е поврзана со нешто креативно, можна е позитивна промена. Потрудете се да ги завршите сите денешни задачи за да избегнете непријатности да доцните.

Јарец

Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност непрекинато го одвојува суштинското од неважното, но вашите соработници немаат таков талент. Те полудува, ако не најдеш начин да го извадиш гневот, ќе излезе таму каде што најмалку очекуваш. Во куќата.

Водолија

Ве привлекува личност која не е сингл. Иако ви се чини дека тоа би било натпревар на животот, не заборавајте дека секогаш така размислувате на почетокот на вашето запознавање. Не се залажувајте, туку фокусирајте го вашето романтично расположение на нешто попрактично.

Риба

Ве заинтригира некој нов и моментално се обидувате да седнете на две столчиња. Не заглавувајте се во нови љубовни авантури, бидејќи во срцето сè уште чувате силни спомени од минатото. За жал, некој со кој не сте имале контакт долго време може да ја замати секоја нова романса.