ОВЕН

Овој ден може да биде добар за почеток на нова соработка. Размислете околу тоа. Советувајте го својот партнер дека е време да размисли за своите ставови. Избегнувајте ладни пијалаци, можни се проблеми со грлото.

БИК

Размислувате за приватна работа. Доколку сте креативни и уметноста е вашата определба, може да биде успешен ден. Сакате да доживеете експлозија на страстите. Едно ново познанство води кон тоа. Во добра форма сте. Продожете во таа насока.

БЛИЗНАЦИ

Денеска имате полни раце работа. Идеи има многу, чекаат на реализација. Можна соработка со Лав. Близнаците во третата деценија може да имаат тешка комуникација со партнерот или со фамилијата.

РАК

Низ работа исфрлете ја целата енергија која ве „гуши“. Избегнувајте тешки зборови. Љубовта денеска ви е многу важна. Тешко дека можете да функционирате ако нешто во тоа поле тргне на лошо. Партнерот ве прави задоволни.

ЛАВ

Вие сте голем перфекционист, вашите проблеми можат да се решат само ако вие донесете конечна одлука. Вашата среќа е најважна. Многу љубоморни луѓе се околу вас, но вие имате свој став.

ДЕВИЦА

На работно поле се занимавате со експеримент. Ќе имате деловен успех и добра соработка со личност од знакот на Овен. Слободните Девици сакаат авантура. Имате потреба од страсти и добра забава. Вишокот на енергија исфрлете го со креативна работа.

ВАГА

Сочувајте ги парите, немојте да трошите повеќе, ќе ви бидат потребни во следниот период. Пријател  кого долго го познавате може ќе открие емоција кон вас. Се сложувате добро со Лав.

СКОРПИЈА

Добар е денот за финансии. Прифатете нова понуда. Заљубени сте. Сакате пријатна атмосфера со добра музика. Се сложувате со Ракови. Намалете го стресот на работа, станувате премногу нервозни.

СТРЕЛЕЦ

Избегнувајте ги проблемите кои ве окупираат. Пробајте да пронајдете конструктивно решение на проблемите на работа. Имате две личности во план. Изберете помеѓу Лав и Овен, и поминете време со некој од овие знаци.

ЈАРЕЦ

Имате трпение. Полека одете кон својата цел. Одите на романтичен пат, а вашиот сопатник е Рак. Намалете со внесување масти во вашиот организам.

ВОДОЛИЈА

Морате да донесете важна одлука околу смена на работното место. Совет побарајте од Вага. Потребна ви е нова љубов. Водолиите во брак нека обрнат внимание на расположението на партнерот.

РИБИ

Се занимавате со капитални работи во врска со вашата професија. Ситниците ви го расипуваат целиот концепт на работа. Се повлекувате во себе. Пробајте да излезете од дома.