Овен

Се наоѓате во минлива фаза на зголемена чувствителност, па и оние работи на кои сте навикнати, ќе ви причинуваат извесна тешкотија. Без оглед што во вашиот сегашен однос недостасува емотивност, ќе успеете на паметен начин да ја подобрите вашата врска. Денес ќе ви стане јасно колкав е капацитетот на она што ви се случува.

Бик

Денес не е задолжително да покажете иницијатива, ако не се чувствувате во кондиција. Многу поважно за вас ќе биде да имате некој на ваша страна, некој кој може да ви биде потпора. Ќе ви изгледа како сите да се гордеат со вас, освен најблиските. Покажете ја вашата супермоќ и тргнете кон остварување на важните проекти.

Близнаци

Можете да очекувате дека ќе ја добиете поддршката од страна на надредените за нешто што сте го наумиле. И секако, очекувајте успех на деловното поле доколку сте подготвени комплетно да им се посветите на обврските. Во љубовта ќе бидете задоволни од својата емотивна ситуација. Партнерот ќе биде предновогодишно многу дарежлив.

Рак

Денес фокусирајте се на довербата и односот со вашите најблиски. На работното место ве очекуваат сериозни разговори кои ќе ви отворат неколку можности за во иднина. Ако сте во врска, денес ќе мора да направите компромис, а партнерот ќе ви биде благодарен за тоа. Слободните едноставно ќе продолжат да уживаат во својата слобода.

Лав

Нема посебни пречки во односот за личноста што ја сакате. Всушност, комуникацијата повремено може да биде обоена од некоја чудна енергија, недоразбирање или засилена посесивност, но генерално, ова се ситници што вие двајцата успешно ќе ги надминете. Се трудите да не ја пречекорите финансиската граница.

Девица

Ќе има компликации, неуспеси, повремени проблеми во договорите и при извршувањето на работата, но колку и да ви изгледа тешко и како голем проблем, постои решение и ќе го пронајдете. Исто така, иако можеби сте се откажале од неколку работи, ќе ви се пружи можност уште еднаш да ги активирате, овој пат како што треба.

Вага

Работите нема да се случуваат како што вие замисливте. Но, со мала помош на другите, со малку компромис и ладна глава – на крајот ќе решите сè многу успешно и во своја корист. Не можете да се потпирате на другите во моментов, особено на нивните ветувања, иако на некои можете да им верувате, ќе ја покажат својата вредност.

Скорпија

Околу сѐ ќе се согласувате со партнерот, но преку емотивен сегмент ќе се чувствува некоја празнина. Всушност, вие имате емоции еден кон друг, но во моментот тие не можат да избијат во прв план, па може да се случи низ овој ден да поминете некако незадоволни и неисполнети. Не разочарувајте се, ова е минлива фаза.

Стрелец

Успевате да постигнете договор со партнерот за некои многу важни прашања или да решите некои ситуации кои двајцата ве оптоварија, што ќе доведе до подобрување на атмосферата во вашата врска. Сè уште постојат некои работи во кои има вознемиреност, но генерално гледано, ова сепак ќе биде мирен и стабилен ден.

Јарец

Ако сте во фаза на нестрпливост и сакате да започнете или активирате некои деловни ситуации што е можно побрзо, денешниот ден не ви дава можност работите да ги завршите побрзо. На емотивно поле, деновите што следуваат се различни или ќе сакате да ги поминувате во тишина, или во комуникација со партнерот.

Водолија

Контактирањето со една личност ќе се покаже како многу важно за вас, и можно е токму таа да ве „турка“ кон решавањето на многу прашања што се од голема важност за вас сега. Доколку влезете во нова емотивна приказна, таа дефинитивно ќе биде обоена со многу длабоки и интензивни емоции, но и компликации и осцилации.

Риби

Не сакате да ги слушате советите што ги добивате и ги правите работите на свој начин. Се разбира, зборуваме за вашата емоционална врска и за тековната состојба што баш и не ви се допаѓа. Што ви пречи, само вие знаете, но во секој случај, денес ќе успеете само еден дел од проблемот да го решите или сомнежите што ги имате.