Играчот за врска на Барселона, Усман Дембеле се врати на целосен тренинг со тимот.

Можно е 23-годишниот Французин да биде вклучен во сотавот на каталонскиот тим за натпреварот од 15-то коло во Ла Лига со Ваљадолид закажан за 22 декември.

За потсетување, на почетокот на декември, Дембеле го повреди грбот.

Дембеле откако пред три години од Борусија Дортмунд, направи трансфер во Барселона, често пати е повреден и има пропуштено голем број натпревари. (МИА)