Баерн Минхен е подготвен да ја продолжи соработката со францускиот дефанзивец, Лукас Ернандез. Фудбалерот бележи добри настапи и со репрезентацијата и на клупски план, факт што ги турка Баварците да му понудат нов договор.

Advertisements

Во оваа ситуација, на лето се очекува да си замине Бенџамин Павард. Играчот им се допаѓа на неколку големи европски клубови. Останува да видиме што ќе донесе летниот пазар.

Прикажи повеќе