Младата македонска скијачка Атанасовска оствари најдобар резултат во историјата на македонското женско скијање и тоа во својата деби сезона во сениорска конкуренција.

Таа на  трката во слалом во Словенија освои одлични 75,95 точки.

Честитки до Јана и нејзиниот тренер Александар Атанасовски за постигнатиот успех.

Прикажи повеќе