Ал Наср, тимот во кој пред неколку недели пристигна Кристијано Роналдо, преговара за итно вклучување на голманот Кејлор Навас. Повредата на Оспина го принуди тренерот Руди Гарсија да бара голман и првата опција е никој друг туку поранешниот голман на Реал Мадрид.

Преговорите се отворени и може да бидат затворени оваа недела, особено што Кејлор Навас ќе биде во Ријад, по повод пријателскиот натпревар што ПСЖ ќе го одигра против селекцијата на фудбалери на Ал Наср и Ал Хилал.

Колумбискиот голман го повреди десниот лакт на последниот натпревар кој го одигра неговиот тим и се очекува периодот на отсуство да биде долг, па се бара алтернатива за него. Всушност, Оспина планира да отпатува во Мадрид за да се консултира и да ја разгледа можноста за операција во шпанската престолнина.

Прикажи повеќе