Репрезентацијата на Македонија ја очекува бараж двомеч против Романија за пласман на Светското првенство. Два меча ги делат нашите девојки до место на Светското првенство во Шпанија оваа година. Романија е противникот на Симе Симовски и неговите избранички, а првата средба се игра денеска (17 часот) во Букурешт.