Според извештаите на многу медиуми во Италија, Златан Ибрахимовиќ во петок би можел да потпише нов договор со Милан.

Мино Раиола се очекува да се состане во текот на денот со управата на клубот за да го финализира договорот, додека во текот на неделата се известува дека се сретнал со Ибрахимовиќ.

Ибра се согласи да остане уште една сезона со истите услови.

Тој ќе продолжи да добива 7 милиони евра по сезона.

Поранешните Манчестер Јунајтед и ПСЖ се вратија во Милан во преодниот рок од јануари 2020 година од ЛА Галакси.

Досега ова издание има постигнато 17 голови на 25 настапи на сите натпревари.