Баерн и ПСЖ во моментов го играат својот прв натпревар во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Баерн добро го отвори мечот и се закани во втората минута кога Чопо-Мотинг ја погоди пречката.

Но, во следниот напад ПСЖ ги казни за овој неуспех.

По одличната акција, Нејмар го проигра Мбапе, кој го совлада Ноер за 1:0 и донесе предноста на ПСЖ.