Италијанската новинарка Дилета Леота стана еден од симболите на Серија А.

Покрај изгледот со кој привлекува внимание, Дилета извршува и новинарски задачи професионално, а со вчерашното соопштение откри кој натпревар и буди посебни емоции.

„Колку е убаво Торино, тоа ве остава без здив, како и нивното градско дерби“, напиша Дилета пред вчерашното дерби меѓу Торино и Јувентус.

Претходно беше напишано дека овој атрактивен новинар е голем обожавател на миланските клубови, но по синоќешното соопштение работите се поинакви.