Аталанта го совлада Удинезе на Илија Несторовски со 3-2. Двоен стрелец беше Колумбиецот Муриел, а еднаш реализираше Иличиќ. Погодоците за поразениот тим ги постигнаа Переира и Стигер Ларсен. Илија Несторовски не доби шанса

Горан Пандев заслужено доби одмор за мечот против Фиорентина во кој неговата Џенова ремизираше 1-1,