Многумина го искористија вчерашниот дн, први април за да се пошегуваат со членовите на своето семејство и пријателите, но победник е сопругата на Алваро Мората.

Сопругата на напаѓачот на Јувентус, Алис Кампело, објави видео на Инстаграм кое насмеа многумина до солзи, а таа реши да направи одлична шега со својот сопруг по повод први април.

Таа влезе во спалната соба и го праша Мората дали можам да разговарам за некоја сериозна тема, и таа му фрли тест за бременост и и рече дека е повторно бремена.

Мората на почетокот почувствува дека се шегува, но Алиса некако успеа да го убеди во тоа и неговата реакција беше навистина одлична.

Но, неговата сопруга на крајот откри дека станува збор за шега што очигледно го налутила Алваро, кој рекол дека му е жал што не е бремена и дека сака ќерка.

Тие веќе имаат три сина, а Алиса се породи пред само седум месеци.