Беше жешко на полувремето од мечот меѓу градските ривали Атлатико и Реал Мадрид.

Откако судијата го означи крајот на првиот дел, Начо, Коке и Лукас Васкез имаа жестока расправија, а секако тука беше и Луис Суарез.

Уругваецот едноставно не може да ги пропушти конфликтите што се случуваат на теренот и тука се обидуваше да игра мировник.