Напаѓачот на Баерн Минхен, Томас Милер се скара со новинарката која му земаше изјава по синоќешниот пораз од Кил во 1/16 финалето од германскиот куп.

Баварците загубија на пенали, а поразот предизвика нервоза кај фудбалерот кој не беше задоволен од насмевката на Валеска Хомбург од АРД која поставуваше прашања.

Милер не едно од прашањата одговори: Што мислиш? Сега се смеете овде.

Хомбург се обиде да разјасни дека не му се смее на Баерн, но Милер ја прекина: „Секако дека се смееше.