Играчот од средниот ред на Баерн Минхен, Џошуа Кимих е најдобар фудбалер во репрезентацијата на Германија за 2021 година во изборот на навивачите.

Дваесет и шестгодишниот играч од средниот ред доби 33,8 % од гласовите. На второто место е играчот од средниот ред на Челзи, Каи Хаверц (22,7%), додека трет е крилото на Баерн, Лерој Сане (13,6%).

За потсетување, на минатогодишното Евро, Германија беше елиминирана од Англија во осминафиналната фаза.