Овен
Ако партнерот нема доволно разбирање за вашите потреби, сигурно постои и добар повод или објаснување за тоа. На деловно поле, не треба да го поттикнувате критивачкиот тон во однос на соработниците, туку пронајдете компромисно решение. Во вечерните часови ќе ви години одмор и релаксација.

Advertisements

Бик
Ако сакате да ја израдувате саканата личност, осмислете начин на кој ќе можете дa предизвикате ентузијазам и позитивна реакција. На деловно поле, некој ги поддржува вашите идеи, но тоа не гарантира деловен и финансиски успех. Треба да ги исполните сите зададени услови. Важно е да ја канализирате вашата креативна енергија.

Близнаци
Во љубовта, оттикнете ја емоционалната инспирација и смисла за добар вкус. Препуштете се на своите чувства и страсти. На деловно поле, имате добра смисла за бизнис. Важно е правилно да ги нагласите вашите професионални способности и да дејствувате добронамерно. Во одлична психофизичка форма сте.

Рак
Избегнувајте нова расправија на средбата со саканата личност за „чувствителни теми“ кои ниту досега не сте успеале да ги заклучите. Поради различните интереси меѓу соработниците, мора да прифатите деловен компромис или некоја утешна варијанта. Важно е да ја намалите вашата психичка напнатост или нервоза.

Лав
Внимателно ја анализирате саканата личност, но не можете да ги усогласите различните аспирации и интереси кои ве оддалечуваат. На работа, оптоварени сте со нови деловни планови. Премногу темпераментно реагирате во ситуации кога треба да покажете дипломатски манири.

Девица
Ублажете го тонот со кој се обраќате на вашата сакана личност. Задолжително прифатете нечие извинување. На работа избегнувајте конфликт со личност која го оспорува вашиот начин на размислување и деловните резултати. Секогаш постои заобиколно решение. Избегнувајте деструктивно однесување или лоши навики.

Вага
Во љубовта ве очекува задоволство и пријатно изненадување. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед. На деловно поле, се чини дека сте посебно расположени и имате добри и ефикасни идеи. Важно е да чувствувате психолошка и материјална сигурност. Во одлична форма сте.

Скорпија
Се наоѓате во емотивна неусогласеност. Повеќе ве мачи еуфоријата на партнерот отколку чувството на лична дезориентација и емоционална несигурност. Ако сакате да ги зачувувате вашите деловни интереси, треба да употребите малку лукавство или некои методи за заобиколување. Разубавете го вашето расположение.

Стрелец
На емотивно поле, во избраното друштво и со нечии емотивни поттикнувања, светот околу вас изгледа многу подобро и поубаво. Опуштете се. На деловно поле, користете премногу строги критериуми за да ги заштитите вашите интереси во деловно-финансиските преговори. Совет: важно е да постигнете психолошка рамнотежа.

Јарец
Треба подобро да ги разберете работите кои партнерот упорно ги премолчува. До некои одговори не се доаѓа на лесен или едноставен начин. Ако сакате да стекнете нечија доверба, мора да делувате присебно и во согласност со утврдените правила на деловна соработка. Употребете интуиција, нема причина за несигурност и напнатост.

Водолија
Саканата личност индиректно се обидува да влијае на вашата одлука, нема причина да се сомневате во нечии искрени намери. На работа, направете сѐ што е потребно за да ја оправдате вашата улога во деловната соработка, покажете дополнителна мерка на одговорност. Дозволете некој да ве расположи.

Риби
Повторно ја премолчувате вистината пред партнерот. Не можете да очекувате повеќе од она што ви припаѓа. На деловно поле, некој се обидува да ве наведе на неговите деловни интереси, но вие сте доволно лукави и вешто избегнувате замки. Совет: ќе ви годи витаминска исхрана и повеќе течности.