Украинскиот преговарач, Михаило Подолиак, на својот Твитер профил напиша дека е направена „техничка пауза“ во разговорите Украина-Русија до вторник.

„До утре има техничка пауза во преговорите. За дополнителна работа во работни подгрупи и појаснување на поединечни дефиниции. „Преговорите продолжуваат…“, напиша Подолиак.

Претходно истиот ден, украинскиот претседател Володимир Зеленски ги опиша како „тешки разговори“.

Прикажи повеќе