Ќерката на актеркиот пар полека но сигурно ниже успеси во светот на моделингот…

Дева Касел (16) ќерката на Моника Белучи (56) и Винсент Касел (54) се појави на насловната страница на престижниот моден магазин „Elle“, а славната италијанска актерка на Инстаграм не сокри колку таа е горда мајка.

Убавата Дева сними уште еден едиторијал за насловната страна на престижниот моден магазин, чие издание го красеше и во октомври 2020 година.

На убава Дева, која неверојатно потсетува на својата мајка, и предвидуваат голема кариера во светот на моделинот, а како што велат веќе и се насмевнива и светлата иднина.

Фото: Инстаграм

Некогашниот пар Моника и Винсент од заедничкиот брак покрај Дева ја имаат и помалата ќерка Леони.

Иако одамна не се во брак, тие со заеднички сили ги одгледуваат своите наследнички.