Славниот американски пар купи нова вила во Мајами со фантастичен поглед на море…

Американската манекенка и една од најпопуларните супермодели во 90-те години Синди Крафорд (54) и нејзиниот сопруг и бизнисмен Ренде Гербер (58) купија луксузна вила во Мајами на Флорида за 9,6 милиони долари.

Имено, славниот пар веднаш на почетокот на 2021 година ја купил куќата која е изградена во 1955 година и која има 353 квадратни метри.

Куќата која најверојатно била срушена во минатото со цел да се изгради комплетно нов имот, има 5 спални соби и 4 бањи.

Во дворот има голем базен кој се наоѓа на неколку метри од океанот, како и прекрасен тревник за уживање во природата меѓу палмите. Тие ќе имаат свој дел од плажата и обалата и ќе уживаат во неверојатниот поглед.

Синди и Ранде се венчаа во 1998 година и оттогаш се во среќен брак. Тие заедно ги имаат двете деца, ќерката Каја (19), која тргна по стапките на мама и синот Присли (21) кој се занимава со моделинг, но животот му донесе и неколку проблеми, па така тој неодамна заврши во Центарот за одвикнување од дроги.

Погледнете ги фотографиите од луксузната вила и семејството на Синди во Мајами…

Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа
Фото: Профимедиа