Екипата на Вардар попладнево во Битола одигра реми од 27-27 во дербито на колото против Еурофарм Пелистер.

Завиден меч помеѓу стативите на „црвено-црните“ имаше еден од најискусните, голманот Борко Ристовски.

По мечот чуварот на голот на Вардар објави селфи од салата Боро Чурлевски и притоа напиша:

„Кога сакаш пливаш, кога сакаш се сунчаш“