Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас важи за еден од оние кои прават добра атмосфера во соблекувалната на Наполи. Тоа Елмас го пренесува и во македонскиот национален тим, а пред неколку дена се појави ново видео во кое се гледа како Елмас ги забавува своите соиграчи.

На видеото се гледа како Елмас игра, а потоа се појави и на инстаграм профилот на неговиот соиграч Амир Рахмани кој му коментираше: „Роден за свадби“.

Погледнете го видеото со кое Елмас ги забавува своите соиграчи од Наполи: