Крилниот напаѓач на Баерн, Лерој Сане беше прогласен за најдобар играч на клубот во ноември. Дваесет и петгодишниот фудбалер на Баварците доби 44% од гласовите во анкетата на навивачите.

Роберт Левандовски го освои второто место (22%), трет е Томас Милер (10%).

Сане беше најдобар играч на Баерн и во септември и октомври.

На пет натпревари во ноември, Сане постигна два гола и направи две асистенции. (МИА)